2. Uskladňovanie chemikálii
Chemikálie musia byť skladované v nádobách vhodného materiálu podľa NV 355/2006, väčšinou zo skla označených presným názvom a musia byť uzatvorené. Uzávery a zátky sa musia voliť podľa povahy obsahu nádoby. Popis nádoby musí byť trvalý. Ak nie je popis dostatočne čitateľný, je vhodné chemikáliu zničiť.
Látky, ktoré reagujú so sklom, sa musia skladovať buď v kovových alebo v umelohmotných nádobách. Možné je tiež použiť sklenené nádoby vo parafinovaných vo vnútri.
Látky, ktoré sa rozkladajú účinkom svetla, skladujú sa v nádobách z nepriehľadných materiálov alebo v nádobách z tmavého skla.
Nádoby s kvapalinami sa musia chrániť pre priamymi slnečnými lúčmi a pred priamym teplom.
Alkalické kovy musia byť skladované pod vrstvou vysokovracieho nereaktívneho rozpúšťadla, ako napríklad petrolej, parafínový olej a pod.
Biely fosfor sa uchováva pod ochrannou vrstvou vody. Úbytok kvapaliny sa musí doplňovať!
Látky, ktorých miešaním môže dôjsť k nebezpečnej reakcii, musia sa skladovať oddelene od ostatných chemikálii (kyseliny - hydroxidy, oxidačné činidla - horľaviny).
Pokiaľ niektorá z chemikálii, hlavne jedy, je zároveň horľavinou alebo výbušninou, musí byť skladovaná podľa predpisov platných ako pre jedy, tak aj pre horľaviny resp. výbušniny.
Nádoby s agresívnymi látkami nesmú byť skladované vo väčšej výške nad zemou (podlahou) ako 165 cm.